Aranżacje opraw

Sam dobierz gotowy zestaw do swoich potrzeb

włącz

Rozbudowane funkcje

systemu

poznaj

Kreator nadawania

kodu oprawy

uruchom

Zasilanie fotowoltaiczne

Oprawy serii LEDIX w wersji napięciowej 14 V DC idealnie nadają się do bezpośredniej współpracy z ogniwami fotowoltaicznymi PV, które przetwarzają energię słoneczną na energię elektryczną. Jest to propozycja tworząca oświetlenie nowoczesne, funkcjonalne i ekologiczne.

Połączenie fotowoltaiki z hermetycznością opraw serii LEDIX daje niezwykle szerokie możliwości aplikacyjne opraw tej grupy w ogrodach, altanach, domkach letniskowych oraz miejscach gdzie prowadzenie typowej instalacji elektrycznej jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Daje to również możliwość wprowadzenia oświetlenia, która okaże się w pełni dopasowane estetycznie do otoczenia, któremu ma służyć.

Oprawy LEDIX w wersji 14 V DC z jednej strony są hermetyczne (IP56) z drugiej strony znamionowe napięcie pracy jest idealnie dopasowane do napięcia w pełni naładowanego akumulatora 12 V, które wynosi ~14 V. W związku z tym oświetlenie to jest w pełni bezpieczne i funkcjonalne.

Zastosowanie ogniwa fotowoltaicznego wiąże się z koniecznością zbudowania prostej instalacji, składającej się z pojedynczego lub kilku ogniw PV, akumulatora oraz regulatora sterującego procesem ładowania. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie kompletnych, profesjonalnych zestawów SOL-10 lub SOL-20, które stanowią rozwiązanie kompleksowe, łatwe w montażu, trwałe i zaprojektowane tak aby zapewnić niezawodną pracę oświetlenia przez długi czas

Parametry zestawów SOL-10 i SOL-20 są tak dobrane, aby z jednej strony zasilać odpowiednio dużą liczbę opraw serii LEDIX a z drugiej zapewnić optymalne warunki ładowania akumulatora. Zestawy umożliwiają pracę ciągłą z dużą liczbą cykli ładowanie / rozładowanie. Konstrukcja ogniwa PV jest odporna na trudne warunki atmosferyczne takie jak deszcz, grad, śnieg. Proces ładowania jest całkowicie kontrolowany przez elektroniczny regulator SSL-01,który w pełni zabezpiecza ogniwo i akumulator przed uszkodzeniem oraz zbyt szybkim zużyciem.

Akumulator i regulator umieszczone są w solidnej metalowej obudowie.

Instalacja zestawów SOL-10, SOL-20 ogranicza się do montażu ogniwa PV w miejscu zapewniającym optymalne nasłonecznienie. Ogniwo może być zamontowane na ścianie, dachu, słupie najlepiej pod niewielkim kątem w stosunku do padania promieni słonecznych. Ogniwo należy podłączyć do metalowej skrzynki sterowniczej, do której podpina się także oprawy serii LEDIX poprzez układ przełącznika lub wyłącznika zmierzchowego.