TRANSFORMATORY ELEKTRONICZNE LEDIX 29.07.2013

System inteligentnego oświetlenia LEDIX to nie tylko nowoczesna linia opraw LED, wzbogacona o urządzenia zasilające i sterujące, ale także gama funkcjonalnych transformatorów elektronicznych. Urządzenia zaprojektowane przez konstruktorów ZAMEL CET posiadają innowacyjne rozwiązania chronione prawem patentowym. Transformatory LEDIX mogą współpracować z halogenowymi źródłami światła umieszczonymi zarówno wewnątrz budynku, jak i miejscach narażonych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, podwyższoną wilgotność powietrza.

TRANSFORMATORY ELEKTRONICZNE ETZ - IP20

Transformatory oznaczone symbolem ETZ są przeznaczone do współpracy z halogenowymi źródłami światła, które zasilane są napięciem 12V AC. Cechą charakterystyczną transformatorów tej serii jest możliwość zasilania bardzo małych obciążeń ( start od „0”W). W celu ochrony urządzeń podczas instalacji i późniejszego użytkowania transformatory wyposażone zostały w zabezpieczenia przeciwzwarciowe, przeciwprzeciążeniowe, a także termiczne. Aby maksymalnie wydłużyć żywotność żarówek halogenowych współpracujących z transformatorami LEDIX w urządzeniach zastosowano opatentowane rozwiązania konstrukcyjne takie jak: nowatorski sposób sterowania tranzystorami w układzie wyjściowym oraz układ zabezpieczenia przeciążeniowo – zwarciowy.

Transformatory ETZ zróżnicowane są ze względu na nominalną moc wyjściową na następujące rodzaje:
- ETZ50 ( 0-50W)
- ETZ60 (0-60W)
- ETZ70 (0-70W)
- ETZ105 (0-105W)
- ETZ150 (0-150W)
- ETZ210 ( 0-210W)

Transformatory oznaczone symbolem ETZ przeznaczone są do montażu natynkowego, podłączenia dokonuje się za pomocą złącz śrubowych. Urządzenia współpracują z tzw. „inteligentnymi” ściemniaczami oświetlenia.

TRANSFORMATORY ELEKTRONICZNE ETW - IP56

Transformatory oznaczone symbolem ETW posiadają IP56. Dzięki podwyższonej wartości IP, urządzenia mogą być stosowane w pomieszczeniach narażonych na podwyższoną wilgotność powietrza takich jak np. łazienki czy kuchnie. Pozostałe parametry transformatorów ETW są tożsame z parametrami transformatorów oznaczonych symbolem ETZ. Urządzenia można podłączyć za pomocą wyprowadzonych przewodów.

Moce nominalne transformatorów to odpowiednio:
- 50 W – ETW 50
- 60 W – ETW 60
- 70 W – ETW 70
- 105 W – ETW 105
- 150 W – ETW 150
- 210 W – ETW 210

Transformatory ETW podobnie jak ETZ startują od „0”W. Szczegółowe informacje dotyczące transformatorów dostępne są na stronie www.ledix.pl. Wszelkie pytania dotyczące transformatorów LEDIX można przesłać na adres ledix@ledix.pl.