Aranżacje opraw

Sam dobierz gotowy zestaw do swoich potrzeb

włącz

Rozbudowane funkcje

systemu

poznaj

Kreator nadawania

kodu oprawy

uruchom

Sterowanie radiowe

Wybrane oprawy z serii: MOZA, MUNA, TIMO, RUBI i NAVI (w wersjach napięciowych 14 V DC i 230 V AC bez diod RGB) posiadają wbudowany odbiornik radiowy. Dzięki temu możliwe jest sterowanie oprawami (a tym samym i oświetleniem) bez konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania pod przełączniki. Oprawy współpracują z szeroką gamą nadajników bezprzewodowego systemu EXTA FREE (www.extafree.pl). Mogą to być:

  • nadajniki naścienne (RNK-02, RNK-04),
  • piloty przenośne (P-257/2, P-257/4, P-256/8),
  • nadajniki modułowe (RNM-10),
  • radiowy bateryjny czujnik ruchu (RCR-01).

Do pojedynczej oprawy można przypisać maksymalnie 32 różne nadajniki , a pojedynczy nadajnik może współpracować z praktycznie nieograniczoną liczbą opraw znajdujących się w jego zasięgu działania (średnio 50 m). Stosując oprawy z wbudowanym odbiornikiem radiowym nie jesteśmy ograniczeni do jednego układu przełącznika, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych instalacji i standardowego oświetlenia. W każdym momencie można zakupić nowy nadajnik, przypisać go do oprawy i cieszyć się z oferowanych funkcji.

Oprawy z wbudowanym odbiornikiem radiowym przy współpracy z nadajnikami systemu EXTA FREE oferują następującą funkcjonalność:

  • możliwość zdalnego załączania/wyłączania,
  • możliwość zmiany natężenia oświetlenia (rozjaśnianie/ściemnianie),
  • możliwość automatycznego wyłączenia oprawy po ustalonym czasie w zakresie 1s do 18h.

Ustawiony poziom jest pamiętany po wyłączeniu oprawy. Transmisja pomiędzy nadajnikami, a oprawą prowadzona jest na częstotliwości 868,32MHz. Jest odpowiednio kodowana i zabezpieczona aby wykluczyć przypadkowe załączenia/wyłączenia lub wzajemne zakłócanie się kilku opraw zainstalowanych w bliskiej odległości od siebie. Łatwa instalacja, funkcjonalność sterowania i niezawodność działania to niewątpliwe atuty tego rozwiązania. Tworzy ono oświetlenie nowej generacji.