Aranżacje opraw

Sam dobierz gotowy zestaw do swoich potrzeb

włącz

Rozbudowane funkcje

systemu

poznaj

Kreator nadawania

kodu oprawy

uruchom

Radiowy sterownik RGB

Wybrane oprawy LED serii MUNA, MOZA, TIMO, RUBI i NAVI (w wersji napięciowej 14 V DC i 230 V AC) posiadają wbudowany radiowy sterownik RGB. Oprawy te podobnie jak oprawy z wbudowanym odbiornikiem radiowym mogą współpracować z dedykowanym pilotem P-260 i wybranymi nadajnikami EXTA FREE (www.extafree.pl). Funkcjonalność zależy od typu nadajnika współpracującego z oprawą. Pilot P-260 umożliwia:

  • zdalne załączanie/wyłączanie oprawy,
  • zmianę natężenia oświetlenia (rozjaśnianie/ściemnianie),
  • płynny wybór barwy światła z poziomu pola dotykowego.

Dodatkowo z poziomu pilota P-260 możliwe jest załączenie/wyłączenie programu automatycznej płynnej (powolnej) lub skokowej (szybkiej) zmiany kolorów (FLOATING i STROBE). Pilot P-256/8 umożliwia:

  • zdalne załączanie/wyłączanie oprawy,
  • wybór 1 z 8 kolorów zdefiniowanych fabrycznie - oświetlenie dopasowane do aranżacji, nastroju, okoliczności etc.,
  • załączenie/wyłączenie programu automatycznej płynnej (powolnej) lub skokowej (szybkiej) zmiany kolorów (FLOATING/STROBE).

W przypadku pozostałych nadajników możliwe jest tylko załączanie/wyłączanie. Niewątpliwą zaletą opraw z wbudowanym odbiornikiem radiowym jest możliwość przypisania do oprawy aż 32 różnych nadajników. Dzięki temu na przykład z pilota P-260 można wybierać barwę światła lub aktywować programy FLOATING lub STROBE, natomiast załączanie/wyłączanie podczas codziennego użytkowania można realizować z nadajników naściennych (RNK-02, RNK-04).

Ustawiony kolor, tryb lub poziom oświetlenia jest pamiętany po wyłączeniu oprawy.

Ogromną zaletą opraw z wbudowanym sterownikiem RGB jest również łatwość instalacji i możliwość bezpośredniego podłączenia opraw z diodami RGB do typowej instalacji dwuprzewodowej. Oprawy przeznaczone są do montażu w puszkach instalacyjnych 60 mm. Proponowane rozwiązania tworzy oświetlenie nie tylko estetyczne i dekoracyjne, ale i w pełni funkcjonalne.