Aranżacje opraw

Sam dobierz gotowy zestaw do swoich potrzeb

włącz

Rozbudowane funkcje

systemu

poznaj

Kreator nadawania

kodu oprawy

uruchom

Podtrzymanie akumulatorowe

Wybrane oprawy serii MOZA, MUNA, TIMO, RUBI i NAVI (w wersji napięciowej 14 V DC) posiadają wbudowany akumulator NiMh. Dzięki temu możliwe jest podtrzymanie funkcji świecenia przez około 1,5 h od zaniku napięcia zasilającego. Po powrocie napięcia akumulator jest ładowany maksymalnie przez 10 h. Proces ładowania w pełni kontrolowany jest przez układ elektroniczny co znacznie pozwala wydłużyć jego żywotność. Poza funkcją podtrzymania możliwe jest załączanie/wyłączanie oprawy z poziomu typowego łącznika instalacyjnego. W zależności od sposobu podłączenia możliwe są trzy warianty pracy oprawy:

  • Oprawa włączona przez cały czas - podczas normalnej pracy prąd pobierany jest z zasilacza, a po zaniku napięcia z akumulatora (max 1,5 godziny). Po powrocie zasilania sieciowego akumulator jest ładowany przez maksymalnie 10 godzin.


  • Podtrzymanie akumulatorowe załączane/wyłączane ręcznie - oprawa jest załączana/wyłączana z poziomu łącznika instalacyjnego. Po zaniku napięcia sieciowego funkcja świecenia jest podtrzymana lub nie w zależności od stanu łącznika podłączonego do wejścia BACKUP . W tej konfiguracji przy pracy na zasilaniu akumulatorowym istnieje możliwość wyłączenia oprawy poprzez zmianę stanu łącznika BACKUP.


  • Podtrzymanie akumulatorowe załączane/wyłączane automatycznie - podczas normalnej pracy oprawa może być załączana/wyłączana z poziomu łącznika instalacyjnego. Po zaniku napięcia sieciowego oprawa automatycznie przechodzi na zasilanie akumulatorowe (podtrzymanie funkcji świecenia przez maksymalnie 1,5 h). Po powrocie napięcia oprawa przechodzi do stanu takiego ,jak przed zanikiem. Przy pracy na zasilaniu akumulatorowym nie ma możliwości wyłączenia oprawy. Do realizacji wymagane jest zastosowanie przekaźnika elektromagnetycznego na napięcie 230 V AC (np. PEM-01/230V z oferty firmy ZAMEL).