Aranżacje opraw

Sam dobierz gotowy zestaw do swoich potrzeb

włącz

Rozbudowane funkcje

systemu

poznaj

Kreator nadawania

kodu oprawy

uruchom

Lampa z czujnikiem ruchu

Wiele opraw z serii Moza, Rubi, Muna czy Navi, które dostępne są w naszej ofercie, wyposażonych zostało w specjalne czujniki ruchu. Oświetlenie wykorzystujące element PIR (czujnik ruchu działający na podczerwień), instalowany w oprawie, umożliwia samoczynne włączenie instalacji w momencie wykrycia ruchu w pobliżu strefy detekcji urządzenia. Stan załączenia utrzymuje się przez cały czas, w którym dany obiekt znajduje się we wspomnianej strefie. Kiedy obiekt opuści dany obszar lampa z czujnikiem ruchu świeci się jeszcze przez czas t=2÷35, który jest zależny od konfiguracji potencjometru.

Wyłącznik zmierzchowy pozwala na załączanie oprawy wyłącznie przy określonym natężeniu światła. Czułość tego elementu regulowana jest w zakresie 2÷20 lx przy pomocy potencjometru LUX, umożliwiającego dokładne ustawienie tzw. "poziomu zmierzchu". Soczewka w opisywanych oprawach jest dobrana oraz usytuowana tak, aby zagwarantować najlepsze warunki detekcji ruchu, przy jednoczesnym wzięciu pod uwagę specyfiki montażu oświetlenia w ciągach komunikacyjnych, korytarzach czy na schodach. Ruch może być wykryty z odległości ok. 2÷3 m od oprawy z kątem otwarcia 120º.

Tego rodzaju lampy wyposażone są także w dodatkowy styk zwierny beznapięciowy o maksymalnej obciążalności 3A. Dzięki wykorzystaniu tego elementu możliwe jest załączanie innych opraw wykonanych w standardowej technice, które są zamontowane w korytarzach czy ciągach schodowych. Pozwala to łatwo zbudować w ciągach komunikacyjnych proste układy sterowania oświetleniem za pomocą czujnika ruchu.

Strefa działania czujnika PIR